Free songs

Led Ekran Reklamları

by / Çarşamba, 21 Eylül 2016 / Published in Bilgiler

Led ekran son yılların en popüler reklam aracı olarak reklam argümanlarının içinde hak ettiği yeri artık almış bulunmakta. Led ekranın ön plana çıkmasındaki ana neden ise yüksek ışık gücüne sahip olması ve şu ana kadar üretilmiş tüm elektronik reklam araçlarına göre ömrünün uzun olmasıdır.

Led ekran günümüzde en küçük ekran boyutundan devasa ekranlara kadar  sorunsuz ve uzun ömürlü görüntü aracıdır. Televizyon ve projektör gibi birçok görsel ürünün gün ışığında yetersiz kalmasına karşın led ekranlar dış mekanlarda özellikle gün ışığı altında görüntünün görülebilmesi için gerekli olan minimum 4500 cd/m2 ışık gücünün üzerinde ışık gücüne sahiptir. Özel üretilen çeşitli ekranlarda ise bu ışık gücü 9000 cd/m2 ye ulaşmaktadır. Led ekranların ömrü 100.000 saattir.

Işık şiddetindeki avantajının yanı sıra  outdoor (dış mekan ) ürünlerde yansıma yapmaz ve görüş açısı 140 dereceye kadar ulaşır. Indoor ( iç mekan ) led ekranlarda ışık gücü iç mekanın ihtiyacına uygun olarak 3000 Cd / m2 nin altında tutulmaktadır.
Açık havada (outdoor) ve iç mekanda (indoor) elde ettiği yüksek ışık gücü, geniş bakış açısı, enerji tasarrufu ve uzun ömründen dolayı bir çok alanda kullanılmaktadır. Bu ürünler açık havada reklam yayımlamak için reklam sektöründe çok kullanılmaktadır. Bu sıralar tabelalar da led ekrana dönerek görsel bir show haline gelmektedir. Son zamanlarda açılışlarda seçim mitinglerinde de çok miktarda led ekran kullanılmıştır. Daha önce stadyumlarda kullanılan tek renk led skorborlar Led ekanlara dönüşerek gerçek bir teknolojik show haline dönüşmektedir.

Led ekran artık evlerimize de Led Tv adı altında girmeye başladı.

Tagged under: ,
TOP