Free songs

Araç Kaplama Nedir?

by / Çarşamba, 21 Eylül 2016 / Published in Bilgiler

Markanıza olan güveni arttırmanın en iyi yollarından biri de, şirket arabalarınızın kendi markanız ile araç giydirme reklam işleminin yapılmasıdır.

Araç giydirme çalışmasından kullanılan malzemeler aracınızın boyasına zarar vermeyeceği için, gerekli gördüğünüz anda reklam söküm işlemini yapabilirsiniz.

Bu teknikteki reklam şekliyle araçlarınız 24 saat boyunca, park halinde iken bile firmanızın reklamını yapmaktadır.

Bütün bu özellikleri de dikkate alarak aracınızla reklam yapma tekniğini kullanmanızın faydalarını dikkate almanızı öneririz.

Araç Giydirme’nin Önemi 
Günümüzde gazete, televizyon, radyo, internet reklamları dışında AÇIKHAVA REKLAMcılığının yeri tartışılmaz bir hal almış olup araç giydirme gezgin reklam olması ve ucuz maliyeti nedeniyle en çok tercih edilen reklam çeşitlerinden biri olmuştur. Küçük, orta ve büyük ölçekli tüm firmaların tanıtımı ve yeni ürün tanıtımında en çok tercih ettiği yöntemdir.

Araç Giydirme’de dikkat edilecek hususlar
Araç giydirme başından sonuna kadar koordineli ve organize çalışılması gereken bir iştir.

Ölçülerin doğru alınması ile başlayan Araç Giydirme işlemi, firmanıza ve aracınıza uygun tasarımın yapılması ve Araç Giydirme işlemine uygun düz veya Cast folyoya aracın özelliğine göre kaliteli baskı ile devam eder. Baskının bitiminden itibaren 24 saat kurumaya bırakılması folyonun üzerindeki solvent baskının kuruması ile uygulama işlemine geçilir.

Araç Kaplamanın uzun süre kullanılması, garanti şartları ve sökülmesi 

Aracınıza uygulanan folyonun uzun süre solmadan ve kalkmadan durması için;

  • Aracınızın yapımından sonra bir kaç gün yıkanmaması
  • Aracın, folyoyu yıpratması nedeniyle tazikli suyla yıkanmaması
  • Auto Clean makinelerde baskıyı yıpratması nedeniyle yıkanmaması
  • Kimyasal maddeler solvent baskıya zarar vermesi nedeniyle uzak tutulmalı
  • Kullanılan folyonun ömrüne göre folyonun kemikleşmeden sökülmesi gerekir

Kullanılan Malzemenin Kalitesi ve Garanti Süresi

Aracınızı kaplatırken kullanılan malzemenin kalitesine ve markasına önem verin. Ligona Sanat, araç kaplama işlerinizde en iyi kalite Cast ve düz araç folyosu ve yüksek kalitede solvent bazlı dış mekana dayanıklı digital baskı ile işlem yapar. Folyo üzerine yapılan laminasyon folyo baskının ömrünü uzatır fakat maliyeti arttırır. Laminasyonun folyo ile aynı özelliklere sahip olması gerekir. Laminasyonsuz 2 yıl, laminasyonlu 1 yıl garantilidir.

TOP