Free songs

Araç Giydirmede Yasal Zorunluluklar

by / Salı, 10 Mayıs 2016 / Published in Bilgiler

Araç giydirme markanıza olan güveni arttırmanın en iyi yollarından biri de, şirket arabalarınızın kendi markanız ile araç giydirme reklam işleminin yapılmasıdır.

Giydirme yapılacak aracın ruhsatına araç reklam logoludur diye yazmalıdır. Ruhsat da değişiyor, Kaplanan otomobil (komple kaplandığında) ruhsata iki renk olarak yazılıyor, yarım kaplama veya kapılara logo uygulaması yapıldığında araç logoludur şeklinde ruhsata işleniyor ve maliyeti daha düşük oluyor. Muayene istasyonuna gidip EK-1 belgesi doldurularak araç tespiti yapılıyor ve aracın kaplandığı belirtiliyor. Trafik şubesinde ruhsat üzerinde de bu değişim belirtiliyor. Ruhsat değişimi masrafı 150-250 lira arasında değişiyor.

Araç giydirme için izlenecek adımlar;
• Araç kaplama işlemini yapmadan önce, dijital baskıyı yaptıracağınız firmadan aracınızın grafik çalışmasını isteyiniz, mümkünse renkli çıktı alınız.
• Bağlı bulunduğunuz belediyeye aracınızın reklam vergisini yatırınız.
• Bulunduğunuz bölgedeki Araç Muayene İstasyonunda aracınızı kontrol ettiriniz (randevu almanıza gerek yoktur sadece tespit için gideceksiniz), bu sırada aynı istasyonda Aracınızın vergi borcu olmadığına dair belgeyi alınız, Renkli çıktıyı yetkililere gösteriniz ve onayınızı alınız,
• Bu işlemlerden sonra aracınızın araç kaplama işlemini yaptırabilirsiniz.
• Bağlı olduğunuz bölgenin Araç işlemlerini yapan karakola gidip gerekli harçları yatırınız, ve bağlı bulunduğunuz trafik şubesinde ruhsatınıza “Araç Reklam Logoludur” ibaresini eklettiriniz. Eğer aracınızın rengini değiştirdiyseniz ruhsatınızda araç rengi kısmı değişecektir.

Tüm bu işlemlerden sonra aracınızı yasal olarak hiçbir sınırlamaya maruz kalmadan rahatça kullanabilirsiniz. Dilerseniz tüm bu işlemleri sizin için bizde yapabiliriz.

Tagged under: ,
TOP